Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

SARI

Tradycyjne stroje współczesnych Hindusek. Unikatowy styl, na który składają się orientalne wzory oraz bogate, żywe kolory, sprawia że wyróżniają się na tle typowych, indyjskich ubrań. Sari to strój, który spotkamy w każdej części Indii, choć różnią się one niezmiernie od siebie w poszczególnych regionach. Niemniej nawet w Indiach kobiety używają często tego kuponu materiału (5-6m) do dekoracji, na sukienki dla córeczek, czy na szybkoschnące ręczniki, gdyż bawełniane sari wykonane jest z cieniutkiej, często batystowej bawełny. Produkuje się oczywiście sari jedwabne. Są piękne, eleganckie i drogie nierzadko. Niemniej nawet wśród jedwabnych strojów Hindusek jest mnóstwo takich modeli, które panie noszą na co dzień.

Dziś też produkuje się  sari z satyny, czy rayonu (włókno otrzymywane z celulozy, tzw. sztuczny jedwab), czy też z syntetycznych tkanin, które nierzadko są bardziej przewiewne od cienkiej bawełny, co może się wydawać dziwne, ale dla niezamożnych Hindusek niestety praktyczne, gdyż takie sari są bardzo trwałe.

Nasze sari polecamy dla wielbicielek strojów indyjskich, ale i dla pań, które potrzebują, pięknego i niepowtarzalnego surowca na sukienką, bluzkę, czy... firankę!

Aktywne filtry