Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Naturalna tkanina jedwabna

Surowy jedwab

Surowy jedwab, to jedna z najtrwalszych, naturalnych tkanin na świecie. O ile uszlachetniony jedwab zna każdy, o tyle khadi silk już nie wszyscy. I choć jego historia ma prawie 5000 lat (tyle potwierdzają znaleziska), to każdy i dziś doceni jego wartość.

Nasze tkaniny z naturalnej surówki jedwabnej, to pośrednio efekt walki Mahatmy Gandhiego o powrót do korzeni w ręcznym wytwarzaniu jedwabiu, wełny i bawełny. A właściwie chodziło o powrót do tradycji w strojach, co pozwalało uniknąć pośrednictwa Brytyjczyków. I cały ten ruch, odradzając tkanie na ręcznych krosnach, przywrócił do łask niesamowite tkaniny, które są z nami do dziś.

Nasz surowy jedwab kupujemy od lat od tego samego dostawcy, który sprzedaje jedynie jedwab ahimsa. Czyli taki, gdzie nie zabija się jedwabników, co czyni jeszcze bardziej godnym polecenia. To też jest cecha, kóta wyróżnia jedwab z Indii, od jedwabiu z innych rejonów świata, gdzie nie przykłada się do tego wagi.

Żakiet, bluzka, koszula, sukienka, spódnica, spodnie, zasłony, chusta dla dziecka, to tylko niektóre z zastosowań dla tej wspaniałej jedwabnej tkaniny. Bedzie Państwu służył tak długo, że z powodzeniem znajdą się dla niego kolejne przeznaczenia i zadania.

Aktywne filtry

Idealnie nadaje się na letnią sukienkę, zwiewną spódnicę czy fantastyczne spodnie. Delikatny materiał, który zachwyca swoją miękkością i lejącym efektem. Jedwab naturalny jest rodzajem płótna, wykazującym się niezwykłą trwałością. W odróżnieniu od bawełny, nie przeciera się i nie niszczy tak szybko. W Indiach ten ceniony materiał wykorzystuje się do produkcji tradycyjnych, eleganckich strojów.
Oferowana surówka jedwabna idealnie sprawdzi się do tworzenia oryginalnych elementów garderoby – może z powodzeniem być podstawą letniej, przewiewnej sukienki czy bluzki, a także męskich spodni. Za pomocą tego materiału z łatwością można stworzyć wyjątkowe elementy dekoracji wnętrz. Zasłony będą pięknie zdobić pomieszczenie, a obrusy nadadzą kuchni zupełnie nowy charakter.

Tkanina jedwabna

Subtelny materiał daje nieograniczone możliwości projektowania nowych przedmiotów. Surówka jedwabna, którą oferujemy Państwu, to szczególny, ręcznie tkany jedwab, czyli surowy jedwab khadi (tak samo, jak nasza ręcznie tkana bawełna). Trwałość tkaniny jest taka sama, jak w przypadku tych uszlachetnionych, jednak nić i struktura są bardziej surowe (z ang. raw silk). Tkanina jedwabna doceniana jest przez Hindusów, którzy korzystają z niej od niepamiętnych czasów. Zachęcamy do sprawdzenia właściwości tego wyjątkowego surowca, a w razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.