Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Tkaniny indyjskie

Sklep internetowy z tkaninami indyjskimi

Oferujemy Państwu wybór naturalnych materiałów indyjskich, posiadających niezwykle wszechstronne zastosowanie. Tkaniny te słyną ze swojej wytrzymałości i zachowywania niezmiennego piękna nawet przez długie lata oraz po wielokrotnym praniu. Jedwab dostępny w naszej ofercie nie przeciera się i nie odkształca, nawet przy częstym użytkowaniu, zachowując niezmienną formę. Tego typu półprodukty wciąż pozostają na rynku polskim dobrem unikatowym, wręcz swoistym rarytasem. W Indiach z kilkumetrowej płachty materiału układa się jeden z najbardziej charakterystycznych tradycyjnych strojów męskich, czyli dhoti. W atrakcyjnych cenach mogą Państwo nabyć tkaniny indyjskie w naszym sklepie internetowym!

Podkategorie

 • Naturalna tkanina...

  Surowy jedwab

  Surowy jedwab, to jedna z najtrwalszych, naturalnych tkanin na świecie. O ile uszlachetniony jedwab zna każdy, o tyle khadi silk już nie wszyscy. I choć jego historia ma prawie 5000 lat (tyle potwierdzają znaleziska), to każdy i dziś doceni jego wartość.

  Nasze tkaniny z naturalnej surówki jedwabnej, to pośrednio efekt walki Mahatmy Gandhiego o powrót do korzeni w ręcznym wytwarzaniu jedwabiu, wełny i bawełny. A właściwie chodziło o powrót do tradycji w strojach, co pozwalało uniknąć pośrednictwa Brytyjczyków. I cały ten ruch, odradzając tkanie na ręcznych krosnach, przywrócił do łask niesamowite tkaniny, które są z nami do dziś.

  Nasz surowy jedwab kupujemy od lat od tego samego dostawcy, który sprzedaje jedynie jedwab ahimsa. Czyli taki, gdzie nie zabija się jedwabników, co czyni jeszcze bardziej godnym polecenia. To też jest cecha, kóta wyróżnia jedwab z Indii, od jedwabiu z innych rejonów świata, gdzie nie przykłada się do tego wagi.

  Żakiet, bluzka, koszula, sukienka, spódnica, spodnie, zasłony, chusta dla dziecka, to tylko niektóre z zastosowań dla tej wspaniałej jedwabnej tkaniny. Bedzie Państwu służył tak długo, że z powodzeniem znajdą się dla niego kolejne przeznaczenia i zadania.

 • Bawełna Tkana Ręcznie

  Bawełna tkana ręcznie, to w Indiach zarówno tradycja, jak i odrodzenie. Od tysięcy lat uprawia się ją w tamtym rejonie, a jeszcze dłużej tka niesamowite tkaniny. Drewniane krosna, o różnych rozmiarach i wyglądzie, to efekt pracy i ulepszeń wielu regionów i kultur. Na Południu Indii produkuje się aktualnie najwięcej surowca, jak i tkanin. W całych Indiach wytwarza się natomiast odzież z tych tkanin. Zarówno nowoczesną, jak i tradycyjną. Różnorodność gatunków bawełny indyjskiej, jej kolorów, sposobów tkania, przyprawiają o zawrót głowy.

  Nasza ręcznie tkana bawełna, to pokłosie walki Mahatmy Gandhiego i jego zwolenników, o niepodległość. Brytyjczycy posunęli się w osaczaniu ludności Indii do paradoksalnych zachowań. Hinduską bawełnę przetwarzali we własnych zakładach, po czym wywozili ją do swojego kraju, a następnie przywozili do okupowanych Indii w postaci gotowych, zachodnich ubrań, promując tenże styl ubioru. Udało im się zakorzenić w jakimś stopniu europejska modę w tym kraju. Jednak Mahatma Gandhi, jako jeden ze sposobów walki o niepodległość i niezależność swojego kraju i narodu, rozpoczął ruch, który promował i kultywował powrót do ręcznego tkania jedwabiu, bawełny i wełny. Zaczęto wracać do tradycyjnych tkanina, strojów, a przede wszystkim była w tym szansa na ominięcie pośrednictwa brytyjskich fabryk. I tak do dziś możemy korzystać z tej spuścizny, którą prezentujemy w postaci tkaniny idealnej na letnie sukienki, tuniki, spódnice, zasłonki i wiele innych magicznych wytworów krawieckich rak. 

Aktywne filtry

Rodzaje tkanin indyjskich

Indyjskie materiały powstają z naturalnych włókien jedwabiu bądź bawełny. Wśród naszego asortymentu znajdują się tkaniny jedwabne, tzw. jedwabne surówki – w zróżnicowanych barwach i o rozmaitych fakturach. Tego rodzaju materiał to inaczej jedwabne płótno, tkane metodą khadi, czyli ręcznie z jedwabiu. Jego struktura przypomina tkaniny lniane z domieszką bawełny. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Materiały z jedwabiu wykazują się niezwykłą trwałością i delikatnością zarazem. Są przyjazne i miłe dla skóry. Pozwalają też zaoszczędzić czas na prasowaniu — wysoka temperatura uszkadza włókna, więc nie jest ono zalecane.

Tkaniny indyjskie, takie jak surówki jedwabne, doskonale sprawdzają się jako materiał na letnią odzież, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Panie z pewnością będą zachwycone lejącymi się spódnicami, pięknie podkreślającymi kobiece kształty, a także przewiewnymi bluzkami czy ozdobnymi chustami. Panowie z kolei zachwycą się lekkimi spodniami, zapewniającymi komfort nawet w upalne dni. Jedwabna surówka idealnie nadaje się również jako materiał ozdobny, np. na oryginalne zasłony.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi w naszym sklepie tkaninami jedwabnymi! U nas wybiorą Państwo materiały w uniwersalnych kolorach. W razie pytań, chętnie służymy pomocą.