Kategorie
Poradniki

Zasłony – dlaczego warto je mieć?

Sposobów na zasłonięcie okien jest wiele. Coraz więcej osób decyduje się np. na rolety, rezygnując z tradycyjnych firan i zasłon. My jednak chcemy uświadomić Ci, że dobrze dobrane zasłony okienne pełnią znacznie więcej ról, niż tylko blokowanie dostępu światła słonecznego i nic nie jest w stanie ich w pełni zastąpić. Zapraszamy do lektury! 

Zasłony – spójrzmy na nie od strony praktycznej 

Najbardziej przyziemną funkcją zasłon okiennych jest oczywiście blokada dostępu światła. W nocy w zasypianiu może przeszkadzać np. światło ulicznych latarni czy księżyca. Zasłony eliminują ten problem. W ciągu dnia zaś pozwalają regulować ilość wpadającego do środka słońca, a co za tym idzie, zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Wybierając odpowiedni model zasłon, warto więc dowiedzieć się, w jakim stopniu są one zaciemniające. Tkaniny okienne pełnią jednak również inne funkcje. Potrafią blokować nie tylko światło, ale i hałas. Co więcej, zapewniają mieszkańcom większą prywatność. Niektóre osoby decydują się też przysłonić za pomocą tekstyliów nie tylko okna, ale również ściany. Zabieg ten pozwala ukryć ewentualne mankamenty, jakie się na nich znajdują.

Walory estetyczne nie do przecenienia

Zasłony to jednak również cenny element dekoracyjny. Tekstylia zawsze ocieplają wnętrze i dodają mu niezwykłej doży przytulności. Są również świetnym sposobem na nadanie wnętrzu charakteru i podkreślenie urządzenia go w konkretnym stylu. To więc najszybszy i najmniej kosztowny sposób na zmianę wystroju bez przeprowadzania remontu. Wszystko to jest aktualne zwłaszcza w obecnych czasach, gdy w sklepach można znaleźć tak wiele wzorów i kolorów zasłon okiennych. Nasza propozycja to powieszenie w swoim salonie czy sypialni oryginalnych, urzekających orientalnym pięknem zasłon pochodzących z Indii. W sklepie z-indii.pl w najnowszej ofercie znalazło się wiele modeli ze wzorami mandali, w którą wkomponowano kwiaty, słonie czy roślinne ornamenty. Dzięki temu nabrały one bardzo oryginalnego wyrazu i stanowią dekorację niebanalną, która w każdym wydaniu zapewnia efekt „wow”. Sprawdź sam i wybierz z nowej kolekcji ten model, który najlepiej do Ciebie przemawia!

W odpowiedzi na “Zasłony – dlaczego warto je mieć?”

Czytam wpisy na tym blogu od kilku tygodni i zawsze jestem zdumiony jakością poszczególnych wpisów. Każdy ma wyjątkową perspektywę, a posty są zawsze prowokujące do myślenia. Porusza tematy, z którymi wcześniej się nie spotkałem, więc czytanie jego prac jest niezwykle odświeżające. Gorąco polecam sprawdzenie reszty artykułów na blogu, jeśli szukasz interesujących treści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *