Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Bawełna ręcznie tkana  dlaczego warto ją nosić? 

Kupując ubrania, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich fason czy wygląd. Najważniejszy z punktu widzenia naszego komfortu jest bowiem materiał wykonania. Jeśli będzie on dobrej jakości, możemy spodziewać się m.in. mniejszej potliwości ciała czy braku podrażnień. Sztuczne, tanie i słabej jakości tkaniny szybko zaś spowodują podrażnienia i będzie nam w nich zwyczajnie niewygodnie. W tym wpisie zostanie omówiona bawełna ręcznie tkana. Dowiesz się, dlaczego to świetny wybór, jeśli chodzi o materiał na ubrania dla dzieci i dorosłych.  

Bawełna ręcznie tkana  jak powstaje? 

Niewątpliwą zaletą bawełny jest jej naturalność. Powstaje ona bowiem z włókien rośliny o tej samej nazwie. Uprawia się ją w gorącym klimacie, na dużych polach, a następnie zbiera włókna otaczające owoc (dawniej ręcznie, dziś w większości mechanicznie). Potem włókna te są rozczesywane, później umieszczane na przędzy. Bawełna ręcznie tkana to efekt pracy spędzonej nad obróbką przędzy i na jej jakość ma wpływ precyzja te czynności. Często też w zakładach produkcyjnych poddaje się gotowy materiał procesom uszlachetnienia. 

Zalety noszenia ubrań bawełnianych  

Wiemy już, że bawełna jest ekologiczna, naturalna i wyprodukowana nakładem pracy rąk ludzkich. Czy jednak coś z tego wynika dla późniejszych użytkowników tkaniny? Otóż bardzo wiele. Bawełniane ubrania przepuszczają powietrze, pozwalając skórze oddychać. Latem skóra nie spoci się więc tak jak w syntetycznym ubraniu (a także zimą, pod kurtką czy w ogrzewanym pomieszczeniu). Materiał ten bardzo rzadko też uczula, co sprawia, że rodzice chętnie kupują bawełniane ubranka dla dzieci, nawet najmłodszych niemowląt. Bawełna ręcznie tkana jest również wytrzymała, dzięki czemu ubrania z niej służą nam przez wiele lat. 

Szycie ubrań  czy warto tego spróbować? 

Sklepowe półki pełne są ubrań z bawełny. Jest to popularny materiał, nie brak pięknych wzorów i krojów ubrań. Coraz więcej osób wraca jednak do tradycji szycia samodzielnie strojów (a także obrusów czy pościeli). Takie rozwiązanie jest bardzo eko, etyczne, a także po prostu daje mnóstwo frajdy. Bez wątpienia stworzymy ubranie jedyne w swoim rodzaju. Jeśli chcemy zacząć przygodę z maszyną do szycia, musimy zaopatrzyć się w materiały. Na początek można zacząć od przerabiania starych, zużytych ubrań i podarować im drugie życie. Do bardziej zaawansowanych prac przyda się bawełna ręcznie tkana w formie płatów tkanin. W następnym akapicie podpowiemy, skąd je wziąć. 

Bawełna ręcznie tkana  gdzie ją kupić? 

Ubrania bawełniane można nabyć z wielu źródeł. Polecamy jednak szczególnie zainteresowanie się ofertą z-indii.pl, gdzie znajdziecie zarówno ubrania, jak i tkaniny do stworzenia własnych strojów czy tekstyliów. Piękna kolorowa bawełna ręcznie tkana z pewnością stanie się inspiracją do rozwijania umiejętności szycia, a także po prostu wprowadzi nową jakość do Waszej garderoby.