Kategorie
Poradniki

Szal jedwabny – Twój dodatek do kreacji wieczorowych

Kiedy temperatury stają się coraz niższe, ubranie się na wielkie wyjście może stanowić nie lada wyzwanie. Wtedy z pomocą przychodzą jednak dodatki, które w świetny sposób potrafią podkreślić elegancki charakter stylizacji. Świetnym przykładem jest szal jedwabny, o którym dziś chcielibyśmy opowiedzieć nieco więcej.

Jedwab – szlachetny materiał dostępny dla każdego

Przez wiele lat jedwab owiany był aurą tajemniczości. Sekrety produkcji tego materiału były pilnie strzeżone, a za ich ujawnienie groziły poważne konsekwencje. Na szczęście dziś sprawa wygląda już nieco inaczej. Wiadomo, że jedwab to włókno pochodzenia zwierzęcego (uzyskiwane z kokonów jedwabników), które poddawane odpowiedniej obróbce staje się delikatną, a jednocześnie niezwykle wytrzymałą tkaniną. Powstały nawet projekty kamizelek kuloodpornych z kilku warstw grubo tkanej nici jedwabnej! Do tego jedwab nie uczula i jest miły w dotyku. Przez lata miał status tkaniny luksusowej. Obecnie wciąż uważa się go za szlachetny materiał, jednak swój własny szal jedwabny może posiadać dziś w swojej szafie każdy.

Dlaczego szal jedwabny to dobry wybór do wieczorowych strojów?

Długie i szerokie szale to jeden z tych dodatków, po które sięgają panie bez względu na wiek. Nie tylko można nosić je w formie klasycznych zawiązanych wokół szyi szalików, ale również okryć nimi ramiona. Dlatego też szal jedwabny sprawdzi się wyśmienicie podczas gali czy innego wydarzenia, na którym chcesz nieco się osłonić. To uniwersalny dodatek, który tak samo dobrze będzie prezentował się na ramionach właścicielki zarówno na sali balowej, jak i w kościele. Co więcej, jedwab ma dobre właściwości termoregulacyjne i chłodzi latem, zaś grzeje zimą. Do tego nie drapie, miękko spływa po sylwetce i z pewnością będzie „nie do zdarcia” przez o wiele więcej czasu, niż jeden sezon.

Wybierz swój szal jedwabny i zachwycaj innych przez cały rok!

Szal jedwabny ze względu na wspomniane już właściwości dostosowania się do warunków termicznych, stanowi idealny produkt całoroczny. Inwestycja w niego to gwarancja szlachetnej, nienagannej prezencji przez wiele wieczorów. W sklepie z-indii.pl posiadamy naprawdę szeroki wybór modeli w różnych kolorach, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sprawdź sama, który podbije Twoje serce! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *