Kategorie
Poradniki

Odzież indyjska zimowa – co nosi się w Indiach podczas chłodów?

Jesień i zima nie są postrzegane przez większość osób jako ulubione pory roku. Odpowiadają za to niepogoda, krótkie dni i powroty do szkolno-biurowej rzeczywistości. Zimne dni wymagają też wymiany garderoby. I na to mamy rozwiązanie. Odzież indyjska zimowa pozwoli Ci nawet w najbardziej pochmurny dzień czuć się komfortowo i osłodzi przeżywanie tej pory roku.

Klimat w Indiach – czy zawsze jest słonecznie?

Indie kojarzą się w świadomości społecznej raczej z ciepłym klimatem. Przywykliśmy do widoku pań w sari i panów w luźnych koszulach. Można więc nabrać przekonania, że to kraj niemal tropikalny. Jest ono błędne. Półwysep Indyjski boryka się z naprzemiennie występującymi porami roku – gorącą, deszczową oraz chłodną. Pamiętajmy, że na półwyspie położone są też przecież górzyste Himalaje! Odzież indyjska zimowa jest więc tam powszechnie noszona. 

Odzież indyjska zimowa – co się nosi?

Leżący w środkowej części Himalajów Nepal to przykład państwa, które musi sobie radzić również z bardzo zimną pogodą. Dlatego też Nepalczycy noszą długie i szerokie szale, którymi można obwiązać się jak ponczo. Są one nie tylko bardzo ciepłe. Przede wszystkim urzekają pięknem wyrażającym się poprzez ciekawe wzory i gustowne barwy. Dawniej rodzaj noszonego szala wskazywał na pozycję społeczną. Wtedy nosili je głównie mężczyźni. Dziś to po prostu modny dodatek dla pań i panów, który pozwala dobrze wyglądać nawet mimo braku sprzyjającej pogody. Noszony jest na całym świecie, również w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce.

Modna odzież indyjska zimowa tylko w dobrych sklepach 

Tradycyjne szale nepalskie są nie do podrobienia. Z tego względu nie warto decydować się na podobne egzemplarze w sieciówkach. Oryginalna odzież indyjska zimowa, również szale etno kupisz w sklepach z importem indyjskim. W sklepie internetowym z-indii.pl posiadamy ogromną kolekcję pięknych, wzorzystych szali nepalskich. Są one wyśmienitej jakości i nadają się również na prezent. Polecamy zapoznać się z ofertą i gwarantujemy, że każdy znajdzie wśród nich swój wymarzony egzemplarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *