Kategorie
Poradniki

Narzuty bawełniane mandala – wprowadź do wnętrza indyjski klimat

W klimatycznym, urządzonym ze smakiem wnętrzu zdecydowanie przyjemnie spędza się czas. Dlatego też warto zadbać o każdy drobny szczegół. Sklepy indyjskie przychodzą tu z pomocą, prezentując unikatowe tekstylia, takie jak narzuty bawełniane mandala. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym symbolu, a także o zastosowaniu narzut w domu.  

Od buddyzmu po kolorowanki, czyli czym właściwie jest mandala? 

Narzuty bawełniane indyjskie występują w wielu różnych wzorach. Są to zazwyczaj motywy nawiązujące do kultury Indii. Można więc spotkać się z narzutami w słonie czy drzewa życia, ale także w mandale. Ten ostatni symbol stał się w ostatnim czasie nadzwyczaj popularny. Zdobi przedmioty codziennego użytku, stanowi także wzór kolorowanek dla dorosłych. Jego korzenie sięgają jednak buddyzmu praktykowanego w Indiach i Tybecie. Symbolizuje ludzkie życie, a także doskonałość i harmonię. Poza tym zdobiąca narzuty bawełniane mandala jest po prostu bardzo piękna, wielobarwna i od razu wprawia patrzącego w dobry nastrój. 

Narzuty bawełniane w mandale – jeden materiał, mnóstwo zastosowań  

Narzuty bawełniane mandala doceniane są nie tylko za wzór. Przede wszystkim ta tkanina ma bardzo wiele zastosowań. Po pierwsze oczywiście można wykorzystać ją jako klasyczne okrycie łóżka czy kanapy. Zabezpieczy meble i pościel przed kurzem, zwierzętami i dziećmi, jednocześnie ozdabiając wnętrze. Warto jednak dać się ponieść wyobraźni i wypróbować materiał również w innych rolach. Narzuty bawełniane mandala mogą posłużyć jako obrus, ręcznik plażowy czy prześcieradło. Po odpowiedniej obróbce staną się nawet zasłoną okienną czy sukienką dziewczęcą! Z pewnością jest to kolejny powód, by zaopatrzyć się w ten oryginalny kawałek tkaniny. 

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w niezwykłe narzuty bawełniane mandala?  

Narzuty bawełniane w mandale to świetny dodatek do wnętrza i idealny prezent. Aby jednak faktycznie mogły zachwycać, warto kupować je w sprawdzonych miejscach. Będą to sklepy indyjskie, takie jak sklep z-indii.pl. W takim miejscu nie trafisz na imitację, a import z serca Indii. Chcesz więc wprowadzić do swojego mieszkania nieco orientalnego klimatu? Sprawdź ofertę z-indii.pl zawierającą najpiękniejsze indyjskie narzuty bawełniane. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *