Kategorie
Poradniki

Koszule indyjskie – pierwszy wybór modnego mężczyzny

Ubrania importowane z Indii wzbudzają coraz mniejsze zdziwienie na polskich ulicach. Wciąż jednak po odzież tę sięgają częściej kobiety. Wygodne sukienki czy tuniki są dla nich synonimem idealnego ubioru na ciepłe letnie dni. Czy jednak panowie również mają szansę znaleźć w ofercie sklepów indyjskich coś dla siebie? Udowadniamy, że tak, prezentując modne i wygodne koszule indyjskie! 

Kurthi  co wyróżnia ten model koszuli? 

Tradycyjne koszule noszone przez Hindusów różnią się nieco od tych popularnych w Europie. Szukając ich w sklepach, można natknąć się również na tradycyjną nazwę kurthi (zapisywaną też czasem jako kurti). Łatwo dostrzec charakterystyczny luźny krój z szerokimi rękawami. Koszule te nie są też rozpinane po całości, a jedynie na kilka guzików u góry. Ten luźny krój czyni z nich idealny strój na upały. Są przewiewne, oddychające i nie przyklejają się do ciała. Poza fasonem zawdzięczamy ten efekt także materiałom. Koszule indyjskie szyje się z naturalnych tkanin, takich jak bawełna lub surowy jedwab. 

Jak nosić koszule indyjskie? 

Koszule indyjskie nie tylko zapewniają ponadprzeciętny komfort w czasie upałów. Są też gwarancją oryginalnego looku, obok którego nie da się przejść obojętnie. Koszula indyjska jest tak uniwersalna, że pasuje do każdej okazji. Uświetni eleganckie przyjęcie i sprawdzi się podczas wyjścia na plażę. Z czym najlepiej się komponuje? Modną stylizację stworzy z pewnością w towarzystwie szerokich spodni, np. bermudów. Nawet jednak w zestawieniu z klasycznymi dżinsami nie powinna nikogo zawieść. Jeśli natomiast to właśnie elegancja jest dla Ciebie priorytetem, sprawdź wersję koszuli ze stójką. 

Koszule indyjskie dla pań i panów  

Koszule indyjskie to tradycyjny ubiór męski. Powstają jednak też bluzki damskie inspirowane krojem kurthi. Co więcej, w dobrych sklepach z odzieżą indyjską, np. z-indii.pl, można zakupić nie tylko klasyczną białą wersję. Nie brak również barwnych koszul w radosnych letnich kolorach. Warto w swojej szafie znaleźć miejsce na choć jedną. Bardzo prawdopodobne też, że po odkryciu wszystkich ich zalet, zapragniesz mieć całą kolekcję! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *